O nas

InventionBio tworzą ludzie z pasją i wizją, szukający innowacyjnych rozwiązań biotechnologicznych, bezpiecznych dla środowiska.

Firma zbudowała unikatową, jedyną w Polsce biorafinerię. W procesie biotransformacji biomasy roślinnej z wykorzystaniem probiotycznych mikroorganizmów tworzymy ekologiczne komponenty kosmetyczne i paszowe.

Korzystamy z zasobów polskich pól i do naszych produktów używamy przefermentowanej śruty rzepakowej. Opracowaliśmy fenomenalną recepturę produkcji surowców kosmetycznych i mieszanek paszowych uzupełniających.

Większość z nas ma na swoim koncie serię publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych.

Jesteśmy autorami wielu patentów, wielokrotnie braliśmy też udział w krajowych i zagranicznych konferencjach oraz targach naukowych.

Ponadto oferujemy kompleksowe badania laboratoryjne. Posiadamy nowoczesne laboratorium, wysokiej klasy wyposażenie oraz wykwalifikowanych specjalistów. Pracujemy w oparciu o normy oraz realizujemy nowatorskie projekty badawcze.

Odkrywamy i kształtujemy innowacje poprzez badania i rozwój.

Bionośniki

Surowce
kosmetyczne

Usługi badawcze

Probiotyki
Symbiotyki
Prebiotyki

Mamy nowoczesny park maszyn, instalację do procesów fermentacji, nowe laboratorium i dużo pomysłów. 

 

Głęboko wierzymy w wartość i zasadność koncepcji zielonej chemii i gospodarki zamkniętego obiegu, dlatego nie używamy i nie produkujemy szkodliwych substancji, a wszystkie elementy procesu biorafinacji wykorzystujemy do maksimum.