O nas

InventionBio to firma z wysokim potencjałem na bycie największą w Polsce biorafinerią. Tworzy ją młody, dynamiczny zespół, w którego skład wchodzą biotechnolodzy, kosmetolodzy, chemicy, biochemicy i mikrobiolodzy.

W naszej ekipie mamy osoby zajmujące się tworzeniem formacji kosmetycznych, badających stabilności surowców kosmetycznych, badaniami aktywności enzymatycznych, badaniem i pozyskiwaniem substancji czynnych, optymalizacją i planowaniem procesów produkcyjnych.

Większość z nas ma na swoim koncie serię publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych, jesteśmy autorami wielu patentów, wielokrotnie braliśmy też udział w krajowych i zagranicznych konferencjach i targach naukowych.

Korzystamy z zasobów polskich pól i do naszych produktów używamy przefermentowanej śruty rzepakowej. Opracowaliśmy też fenomenalną recepturę produkcji materiałów paszowych i mieszanek paszowych uzupełniających.

InventionBio tworzy młody, dynamiczny zespół, w którego skład wchodzą biotechnolodzy, kosmetolodzy, chemicy, biochemicy i mikrobiolodzy. W naszym zespole mamy osoby zajmujące się tworzeniem formacji kosmetycznych, badających stabilności surowców kosmetycznych, badaniami aktywności enzymatycznych, badaniem i pozyskiwaniem substancji czynnych, optymalizacją i planowaniem procesów produkcyjnych. Większość z nas ma na swoim koncie serię publikacji w międzynarodowych czasopismach naukowych, jesteśmy autorami wielu patentów, wielokrotnie braliśmy też udział w krajowych i zagranicznych konferencjach i targach naukowych.

W naszych projektach biorą udział naukowcy, który posiadają doświadczenie w branży paszowej, kosmetycznej i handlowej.

Bionośniki

Surowce
kosmetyczne

Usługi badawcze

Probiotyki
Symbiotyki
Prebiotyki

Mamy nowoczesny park maszyn, instalację do procesów fermentacji, nowe laboratorium i dużo pomysłów. 

 

Głęboko wierzymy w wartość i zasadność koncepcji zielonej chemii i gospodarki zamkniętego obiegu, dlatego nie używamy i nie produkujemy szkodliwych substancji, a wszystkie elementy procesu biorafinacji wykorzystujemy do maksimum.