Współpraca

InventionBio na co dzień współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie, Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem w Pawii i licznymi organizacjami prywatnymi.

Placówki cieszą się zasłużonym szacunkiem i uznaniem, a ich pracownicy to wysocy stopniem naukowcy z wieloma sukcesami, autorzy publikacji i działacze europejskich towarzystw naukowych.

Onlybio.life

Onlybio.life to polska firma produkująca naturalne, certyfikowane kosmetyki i środki czystości, oparte na zastosowaniu biosurfaktantów z rzepaku. Wszystkie innowacyjne produkty do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów oraz ekologiczne detergenty zawierają co najmniej 98% składników pochodzenia naturalnego. Znaczna większość posiada certyfikat ECOCERT COSMOS NATURAL dla kosmetyków, ECOCERT NATURAL DETERGENT dla środków czystości. Formuły są w 100% wegańskie, co potwierdza certyfikat Vegan Society.

Onlybio.life to pierwsze w Polsce marka, która otrzymała rekomendację Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

Dział technologii firmy Onlybio.life tworzy 29 naukowców, w tym 13 z tytułem doktora i profesora. Tworzone z najwyższą starannością formulacje zapewniają bezpieczeństwo stosowania nawet w przypadku najbardziej wrażliwej skóry ? doskonałymi opiniami cieszy się linia kosmetyków dla dzieci od pierwszego dnia życia.

Onlybio.life to przede wszystkim zrównoważony rozwój: firma inwestuje w materiały i technologie ograniczające szkodliwy wpływ na środowisko naturalne. Opakowania stosowane do produkcji kosmetyków i detergentów są wykonane z surowców pochodzących recyklingu lub nadających się do ponownego przetworzenia.

Potwierdzeniem troski firmy o dobro środowiska i ogromnego zaangażowania w jego ochronę jest jej inicjatywa z 2020 roku: stacja do napełniania butelek wielokrotnego użytku w drogerii Rossmann w łódzkiej Manufakturze. To pierwsza w Polsce z tak zaawansowaną automatyką i autorskim systemem dezynfekcji stacja refill. Klienci mogą skorzystać ze specjalnych automatów do napełniania butelek wielorazowego użytku naturalnymi kosmetykami i środkami czystości od Onlybio.life.

Onlybio.life działa na wielu światowych rynkach, sprzedając ponad 150 produktów na czterech kontynentach.

BioDose

Ludzie z BioDose to przede wszystkim grupa pasjonatów, którzy znaleźli swoją wymarzoną ścieżkę życiową i nią podążają. Skrupulatnie i z ogromną pasją wyznaczając sobie coraz to nowe cele, które realizują.

Z pasji, doświadczenia i wiedzy postanowili stworzyć, pomagać i kreować nowe trendy. Skupili swoje siły na żywieniu zwierząt w najbardziej biologiczny sposób. Stworzyli i skomercjalizowali nowe dodatki, suplementy i mieszanki pełnoporcjowe dostosowane do aktualnych wyzwań w rolnictwie i hodowli zwierząt. Głównym celem BioDose jest nieustanne polepszanie wyników produkcyjnych przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji i ograniczeniu zużycia antybiotyków na fermach.

Produkty z oferty BioDose projektowane są przez liderów i ekspertów w swojej branży. Procesy produkcyjny są pod stałą kontrolą o czym świadczą certyfikaty jakościowe co przekłada się na wysokie wyniki na fermach.

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Tradycje Uniwersytetu Przyrodniczego sięgają roku 1944, kiedy w ramach nowo utworzonego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej powołano cztery wydziały ? Lekarski, Przyrodniczy, Rolny i Weterynaryjny ? a w 1953r. kolejne cztery: Zootechniczny, Nauk o zwierzętach, wydział Biologii oraz Biogospodarki.

W trakcie kilkudziesięciu lat funkcjonowania wydziałów pracownicy naukowi rozszerzyli spektrum swoich badań z nauk o zwierzętach gospodarskich, wolnożyjących i towarzyszących na badania związane z produkcją żywności i żywieniem człowieka oraz naukami podstawowymi ? biologią.

Badania naukowe prowadzone w laboratoriach i pracowniach Uniwersytetu Przyrodniczego stanowią cenny wkład w rozwój nauk rolniczych, zootechnicznych i weterynaryjnych. Świadczy o tym duża liczba publikacji naukowych oraz wiele patentów.

Uniwersytet Wrocławski

Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego ? z tradycjami sięgającymi 1959 roku ? jest jedną z najstarszych i najlepiej funkcjonujących jednostek biotechnologicznych w Polsce. W 2013 r. otrzymał prestiżową kategorię A+ przyznaną przez Komitet ds. Oceny Jednostek Naukowych. To najwyższa ocena, jaką może uzyskać instytucja badawcza w Polsce.

Wydział jest liderem Wrocławskiego Centrum Biotechnologii, w skład którego wchodzi osiem renomowanych zespołów badawczych. W 2014 r. konsorcjum uzyskało status wiodącego krajowego centrum badawczego na lata 2014-2018, uzyskując tym samym dostęp do znaczących środków finansowych na rozwój i badania. Jest najlepiej dofinansowaną jednostką badawczą w swojej kategorii, obecnie realizuje 57 projektów badawczych w ramach grantów przyznanych przez Narodowe Centrum Nauki.

Współpracuje z wieloma ośrodkami naukowymi w Polsce i zagranicą, a w ostatnich latach z coraz większą liczbą firm z branży biotechnologicznej. Wydział jest także wydawcą międzynarodowego czasopisma Cellular and Molecular Biology Letters (CMBL).

Pracownicy uniwersyteccy prowadzą badania podstawowe i stosowane we współpracy z partnerami przemysłowymi w zakresie biotechnologii, biochemii, bioinformatyki, mikrobiologii, immunologii, wirusologii, a także biologii komórki i fizjologii roślin.

Uniwersytet w Pawii

Historia Uniwersytetu w Pawii sięga roku 1361 i jest to jedna z najstarszych uczelni w Europie. Znajduje się 30 km na południe od Mediolanu. Obecnie uczelnia składa się z dziewięciu wydziałów: Wydział Ekonomii, Wydział Nauk Technicznych, Wydział Nauk Humanistycznych, Wydział Prawa, Wydział Fizyki, Nauk Przyrodniczych i Matematyki, Wydział Nauk Medycznych, Wydział Muzykologii, Wydział Farmacji, Wydział Nauk Politycznych. Uniwersytet w Pawii jest w TOP 10 włoskich uniwersytetów oraz TOP 300 w rankingu światowym.

Uniwersytet kładzie silny nacisk na współpracę międzynarodową. Od 1987 roku uczelnia rozwija program CICOPS promujący współpracę z uniwersytetami na całym świecie.

Z uniwersytetem związanych było wielu wybitnych naukowców takich jak Alesandro Volta czy Camillo Golgi.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu to jedna z najlepszych specjalistycznych uczelni w kraju. Prowadzi kształcenie i badania w dziedzinie nauk rolniczych, ścisłych i przyrodniczych oraz inżynieryjno-technicznych. W zakresie realizacji badań i zatrudniania naukowców kieruje się standardami Logo HR, a w dydaktyce dba o kształcenie zgodne z aktualnymi wymogami rynku pracy.

Od kilku lat uczelnia notowana jest w międzynarodowym Rankingu Szanghajskim w kategorii najlepszych uczelni świata w dziedzinach: Food Science & Technology, Veterinary Science i Chemical Engineering, a weterynaria i nauki o żywności po raz kolejny zostały uznane za najlepsze kierunki w Polsce w rankingu ?Perspektyw?.

W ostatniej ewaluacji jednostek naukowych zdobyła dwie wyróżniające oceny A+ ? dla Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej, który może pochwalić się również pozytywną oceną Europejskiego Stowarzyszenia Wydziałów Medycyny Weterynaryjnej (EAEVE).

Te i inne osiągnięcia sprawiły, że UPWr znalazł się w gronie 20 najlepszych uczelni w Polsce, które stanęły do konkursu o tytuł uczelni badawczej, dzięki czemu w najbliższych latach będzie otrzymywał zwiększoną subwencję na rozwój potencjału badawczego.